Cariere la SVO

SVO este o companie de web development, in plina ascensiune, a carei misiune este aceea de a livra la timp proiecte digitale realizate exceptional.

Activitatea principala a companiei este dezvoltarea de platforme online oferind toata gama de servicii implicite si adiacente precum: web design, grafica, animatii 2D si 3D, servicii copywrite, servicii de optimizare, servicii de promovare, mentenanta si altele.

Pana acum, echipa noastra a fost ingredientul secret al succesului si cresterii noastre, iar acum cautam mai multi oameni cu abilitatile necesare si personalitatea potrivita care sa ne ajute sa mentinem acelasi ritm.

Web Designer

Locatie: Bucuresti    Tip: Full Time    Nivel: Experimentat

Cautam un nou membru care sa se alature echipei si sa ne ajute pe parte de web design.

Acesta trebuie sa fie plin de idei noi si de entuziasm si sa poata sa tina pasul cu o echipa nebuna de creativi.

Daca esti creativ, inventiv, relativ sarit de pe fix si ai un portofoliu cu care te mandresti, esti de-al nostru si vrem sa te cunoastem.

La ce trebuie sa te pricepi:

  • Creatie layout-uri grafice pentru site-uri web;
  • Creatie logo si corporate ID;
  • Creatie bannere creative si orientate catre vanzare pentru site-uri si pentru advertising PPC ( Google / Facebook / Instagram)
  • Realizare materiale pentru tipar (pliante, brosuri, carti de vizita, etc);
  • Limba engleza fluent.

Copywriter

Locatie: Telemunca    Tip: Project Based    Nivel: Experimentat

Cautam o persoana de incredere, care nu se fereste de provocari noi, cu reale capacitati in a colabora cu diverse tipologii de oameni.

Cautam o persoana responsabila care sa se ocupe de implementarea textelor redactate (cel mai adesea pe platforme WordPress).

La ce ne asteptam:

  • Crearea si editarea continutului original care este corect si bine cercetat;
  • Verificarea calitatii continutului;
  • Abilitati de scriere si tastare demonstrate;
  • Abilitati puternice de comunicare, cercetare si tastare;
  • Creativitate, inventivitate, flexibilitate si motivatie;
  • Abilitatea de a intelege nevoile asociate cu un produs si cu publicul tinta;
  • Capacitatea de a respecta termenele limita;
  • Limba engleza FLUENT (scris/vorbit).

Cunostintele minime despre SEO reprezinta un plus.

Web Developer

Cautam un web developer PHP / React cu cel putin 3-5 ani de experienta, care sa lucreze intr-o echipa de dezvoltare multi-calificata pe mai multe proiecte.

RESPONSABILITATI

  • Gestionarea proiectelor pe intreaga perioada de dezvoltare, de la proiectare pana la implementare;
  • Planificare si prioritizarea  proiectelor;
  • Dezvoltarea de noi caracteristici si module, precum si mentinerea celor existente.
  • Review cod.

APTITUDINI NECESARE

  • Experienta cu PHP si Tehnologii Web (HTML, CSS, JavaScript etc.);
  • Cunostinte React.JS
  • Cunostinte Node.js;
  • Cunostinte Laravel;
  • Cunostinte avansate MySQL;
  • Experienta de lucru cu sisteme de control al versiunilor (GitHub);
  • Cunostinte solide a tehnicilor si conceptelor privind Internetul Security;
  • Atentie la detalii;
  • REST, SOAP APIs;
  • Lucru cu echipe remote;

Grafician DTP

Cautam Grafician DTP cu cel putin 3 ani experienta.

  • Realizarea conceptelor grafice pentru: reviste, pliante, cataloage, flyere, afise etc.;
  • Prelucrare imagini şi tehnoredactare;
  • Realizarea graficii de personalizare a materialelor promotionale;
  • Pregătirea materialelor pentru tipar, print digital, serigrafie şi tampografie.

  • Cunostine avansate in Illustrator, InDesign, Photoshop;
  • Cunostinte DTP si al procesului tehnologic la tipar digital/offset
svo logo alb

Asteptam sa te alaturi echipei svo

Asigura-te ca ai CV-ul la indemana in format PDF, DOC sau DOCX (maxim 3MB).

⚠️ Asigura-te ca aplicatia ta contine link-uri catre site-uri facute de tine sau screenshot-uri cu layout-uri facute de tine sau orice exemplu concret si relevant pentru postul la care aplici. In oricare din variante, lucrarile trebuie sa fie facute de tine.
Daca trimiti link-uri catre site-uri, asigura-te ca acestea sunt site-uri in productie si nu site-uri pentru entitati sau produse fictive.
Asigura-te ca trimiti minim 3 exemple. Aplicatiile fara minim 3 exemple reale nu sunt luate in considerare.
Daca faci site-uri, ne asteptam sa primim linkuri cu site-uri in productie. Daca faci copy, ne asteptam sa primim link-uri catre articole sau texte scrise de tine.
Nu sunt acceptate proiecte concepute sau realizate in sau cu ajutorul Canva.

Dupa transmiterea formularului vei primi un email de confirmare. In cazul in care nu primesti acest email, verifica folderul SPAM si asigura-te ca ne adaugi in SAFE LIST.